Copy ©2021 PasjoNacja - Twoja przestrzeń kreacji

Wszelkie prawa zastrzeżone.

+48 796 61 22 61

pasjonacja.art@gmail.com

Katowice (Zawodzie)

Bogucicka 2/2; I piętro

Obudź w sobie Artystę i pozwól się nieść emocjom! Maluj, poczuj, doświadczaj.

Tworzenie sztuki ma udowodnione działanie terapeutyczne dające dostęp do całej palety emocji, nierzadko nawet tych mocno zablokowanych, czy nierozumianych.

 

Warsztaty obejmują:

  • szacunek, wolność, dobrą zabawę,
  • wszystkie niezbędne materiały i narzędzia do malowania,
  • wykonana praca pozostaje własnością grupy uczestników.

 

Termin:

Prowadząca:

26.10.2021 r. Fundacja Wolno Mi, Gliwice

 

28.10.2021 r. Fundacja Dzika, Tychy

Miejsce warsztatów:

Opis warsztatów:

26.10.2021 r.

Fundacja Wolno Mi, Gliwice

 

28.10.2021 r.

Fundacja Dzika, Tychy

BOŻENA JOANNA SEWERYN

Jestem Kobietą, Dzikością, Siłą, Subtelnością, Wrażliwością, Emocją, częścią Wszechświata i Mamą.

 

Moim marzeniem jest pokazywać ludziom w jak prosty sposób można odblokować wewnętrzną kreację, która jest naszą naturą i radością. Chcę towarzyszyć w tym procesie, nie nauczać. Być obok. 

 

Marzy mi się, aby każdy miał możliwość poczuć szczęście i miłość wypływające podczas tworzenia. Tworzenia z serca, nie z intelektu, bo poprzez tworzenie skontaktujesz się z własną intuicją, otworzysz się na zmiany, będziesz radować się i bawił jak dziecko w „tu i teraz”. 

Po prostu bądź.

Malarstwo intuicyjne to nauka kontaktu ze sobą, w której ważniejszy od efektu końcowego jest sam proces tworzenia.Dzieci malują to, co czują, podążając za kolorami i formami, które pojawiają się na ich płótnach przez kontakt z własną intuicją . Wyłączając swojego wewnętrznego krytyka i oczekiwania, wchodzą w twórczą kreację, a nie odtwórcze kopiowanie rzeczywistości. To narzędzie pozwalające wejść dzieciom w stan kontemplacji i zsynchronizować działanie obu półkul mózgowych. Dzięki temu mogą połączyć się ze swoją intuicją, która uruchamia kreatywny potencjał, tkwiący w każdym z nas, jednak często uśpiony i nie wykorzystywany w pełni. Malarstwo intuicyjne oparte na zasadzie braku zasad nie wymaga posiadania zdolności malarskich, gdyż dostępne jest dla każdego, kto ma ochotę uwolnić swoją kreatywność i dobrze się bawić.

Tworzenie sztuki ma udowodnione działanie terapeutyczne dające dostęp do całej palety emocji, nierzadko nawet tych mocno zablokowanych, czy nierozumianych.

 

Warsztaty obejmują:

  • szacunek, wolność, dobrą zabawę,
  • wszystkie niezbędne materiały i narzędzia do malowania,
  • wykonana praca pozostaje własnością grupy uczestników.

 

Projekt ma za zadanie wyjść na przeciw potrzebie kontaktu z rówieśnikami w bezpiecznej, przyjaznej i nastawionej na współpracę atmosferze. Dzięki wspólnemu opartemu na współczesnych technikach i formach malowaniu, będzie możliwe przeprowadzić zajęcia w sposób nastawiony na brak ocen, krytyki i rywalizacji. Zadaniem tego założenia jest zachęcanie do coraz głębszych interakcji między rówieśnikami, nauka współpracy i negocjacji wsród młodego pokolenia. Poprzez zabawę, w której każdy nie tylko będzie miał szansę poczuć się artystą oraz być zauważonym, ale również zająć w grupie miejsce dla niego bezpieczne. Dzięki tej inicjatywie dzieci mają większą szanse integrować się i czuć się zachęconymi do pogłębiania i powtarzania tych doświadczeń. Środowisko zajęć oparte na wzajemnej współpracy i zrozumieniu ma wyjść też na przeciw dzieciom z orzeczeniami o niepełnosprawności, zwłaszcza w obszarach autystycznych oraz ich potrzebom integracji.

Badania wykazały, że działania artystyczne dają większe pole do przepracowania własnych problemów w bezpiecznej atmosferze, rozwijając tym samym potencjał i kreatywność, ucząc rozpoznawania, nazywania i wyrażania własnych emocji oraz komunikowania się z otoczeniem w sposób asertywny, w szacunku do siebie i innych.

 

Główne cele rozwoju przez sztukę:

  • Dzięki procesowi twórczemu tworzenie sztuki może wpłynąć na wyrażenie, zrozumienie i nazwanie przez dziecko emocji, które odczuwa.
  • Rozwój przez sztukę ma również za zadanie pomóc spojrzeć na swoje emocje, myśli, zachowania i sytuacje z innej perspektywy, ułatwiając wgląd i poszerzając samoświadomość.
  • Analiza powstałych w procesie twórczym prac ma również na celu wspieranie w regulacji emocji, odnajdywanie własnego potencjału oraz naukę znajdowania najlepszych rozwiązań.
  • Samo tworzenie wpływa na poczucie sprawczości, relaksację i odreagowanie napięć.

 

SZCZEGÓŁY WARSZTATÓW:

Czas trwania warsztatu: ok 1-1,5 godz.

 

ZAPISY:

Bożena Seweryn tel.: 796612261